Европа

Бринкхаус: На Германија и треба реформа на векот, можеби дури и револуција

Коронавурусот покажа дека Германија не е подготвена да реагира брзо и единствено на кризата, вели шефот на парламентарната група ЦДУ/ЦСУ во Бундестагот, Ралф Бринкхаус.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close