0_Спорт.ПорталSport.SlajderРакомет

Брестовац го објави списокот на ракометари за ЕП 2020

Покрај Велко Маркоски кој отпадна поради повреда, отпадна и младиот Ненад Костески. Од осумнаесетте повикани, двајца ќе отпаднат.

Скопје, 8 јануари 2019 (МИА) – Селекторот на машката сениорска репрезентација, Данило Брестовац го објави списокот на ракометари за претстојното ЕП 2020 во Австрија, Шведска и Норвешка.

Покрај Велко Маркоски кој отпадна поради повреда, отпадна и младиот Ненад Костески. Од осумнаесетте повикани, двајца ќе отпаднат.

Репрезентацијата на Македонија првиот натпревар на ЕП 2020 ќе го одигра на 10.01.2020 (петок) против селекцијата на Украина со почеток во 20:30 часот.

Таг
Back to top button
Close
Close