0_Спорт.ПорталSport.SlajderРакомет

Брестовац го објави поширокиот список на сениорите за квалификациските натпревари

Првиот квалификациски натпревар сениорите ќе го одиграат на 04 ноември, среда против репрезентацијата на Финска.

Скопје, 26 октомври 2020 (МИА) – Селекторот на Македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац го објави поширокиот список на 35 ракометари за претстојните квалификациски натпревари со репрезентациите на Финска и Швајцарија за ЕП 2022.

Првиот квалификациски натпревар сениорите ќе го одиграат на 04 ноември, среда против репрезентацијата на Финска.

Вториот натпревар против селекцијата на Швајцарија ќе се одигра три дена подоцна во градот Цуг, Швајцарија со почеток во 18:30 часот.

Таг
Back to top button
Close
Close