0_Спорт.ПорталФудбал

Бреша го отпушти тренерот Лопез

Диего Лопез повеќе не е тренер на Бреша, се наведува на официјалната веб-страница на клубот кој настапува во второто по квалитет фудбалско натпреварување во Италија.

Бреша,  8 декември 2020 (МИА) – Диего Лопез повеќе не е тренер на Бреша, се наведува на официјалната веб-страница на клубот кој настапува во второто по квалитет фудбалско натпреварување во Италија.

Главен фаворит за испразнетото тренерско место е Давид Дионигус.

Уругвајскиот фудбалски специјалист го презеде тимот на Бреша во октомври 2020 година. По девет  натпревари, тимот е на 14. место во Серија Б. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close