Избрано

Брегзит тешко го погоди лондонски Сити

Над 400 финансиски компании во Велика Британија преместија активности, работници и вкупно еден трилион фунти (1.400 милијарди американски долари) средства во Европската унија поради Брегзит, а најлошото допрва следува, покажува студијата на консултантската фирма Њу Фајненшл.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close