0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Брегзит може повторно да го потпали конфликтот во Северна Ирска

Новата трговска граница меѓу ЕУ и Велика Британија, која се појави по Брегзит во Ирското Море, кај Северноирците создава чувство на изолација, а тоа, пак, може повторно да го разгори речиси заборавениот конфликт, предвидува „Франкфуртер алгемајне цајтунг“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close