0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Брегу за „Вијести“: Корупција е голем проблем за Западен Балкан на патот кон ЕУ

"Мора да престане да биде социјално прифатливо луѓето да бараат врски или да плаќаат мито кога и да им треба нешто. И особено ние, како општество, мора да ги осудиме оние што го прават тоа. Особено оние на високи позиции, на позиции на моќ", кажа таа во интервјуто за црногорскиот весник.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close