0_Магазин.ПорталСцена

Бред Пит: Квентин Тарантино обожава да ги собува глумиците

Наградата за главна машка улога ја доби Хоакин Феникс, кој му ја посвети на својот починат колега Хит Леџер. И двајцата се прославија со улогата на антагонистот „Џокер“.

Лос Анџелес, 20 јануари 2020 (МИА) – На синоќешното доделување на наградите на американското Здружение на актери во Лос Анџелес, Бред Пит е прогласен за најдобар спореден глумец за улогата „Беше еднаш во Холивуд“. Во говорот, тој откри една тајна за режисерот на филмот – Квентин Тарантино, околу неговиот „фетиш“ да снима женски стапала…

– Би сакал да им се заблагодарам на моите колеги: Лео (Ди Каприо), Марго Роби, стапалата на Марго Роби, стапалата на Маргарет Квејли, стапалата на Дакота Фенинг… Сериозно, Квентин обожава да ги собува жените, рече Бред откако ја прими наградата.

Наградата за главна машка улога ја доби Хоакин Феникс, кој му ја посвети на својот починат колега Хит Леџер. И двајцата се прославија со улогата на антагонистот „Џокер“.

Наградите за женска главна и споредна улога отидоа кај Рене Зелвегер за филмот „Џуди“ и Лора Дерн за „Брачна приказна“.

Најдобрата актерска екипа, според американските глумци, ја има јужнокорејската продукција „Паразит“. си/

Таг
Back to top button
Close
Close