Свет

Бразилскиот министер за екологија поднесе оставка

Бразилскиот министер за екологија Рикардо Салес поднесе оставка, објавено е во Службениот весник на таа земја.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close