Svet.SlajderНекатегоризираноСветСвет.Портал

Бразилски политичар избран за градоначалник, иако цел месец е во индуцирана кома поради коронавирус

Локалниот политичар од централен Бразил, Магуита Вилела, вчера бил избран за градоначалник на градот Гоијанија, но тој се уште не го знае тоа, бидејќи поголемиот дел од месецот го мина на респиратор во индуцирана кома поради инфекција со Ковид-19.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close