СветСвет.Портал

Бразил: Седум милијарди отштета за загинатите во рудник

Бразилската рударска компанија „Вале“ се согласи да исплати над седум милијарди долари отштета на семејствата на жртвите од катастрофата во рудник во државата Минас Жераис, во која загинаа 270 лица пред две години.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close