BotëBotë.PortalSvet.Slajder

Brazil: Pothuajse tre milionë të infektuar nga Kovid-19, mbi 99 mijë të vdekur

Deri më tani pothuajse tre milionë njerëz janë konfirmuar të infektuar në Brazil - 2.962.442 me koronavirusin e ri, ndërsa 99.572 kanë vdekur nga fillimi i pandemisë.

Rio de Zhanejro, 8 gusht 2020 (MIA) – Deri më tani pothuajse tre milionë njerëz janë konfirmuar të infektuar në Brazil – 2.962.442 me koronavirusin e ri, ndërsa 99.572 kanë vdekur nga fillimi i pandemisë.

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 50.230 raste të koronavirusit, ndërsa si rezultat i infeksionit kanë humbur jetën edhe 1.079 persona, bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë i këtij vendi.

Brazili renditet i dyti në botë për nga numri u infeksioneve dhe vdekjeve, pas SHBA-së. mb/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close