0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанатоРезултати

Бразил ја победи Полска во дербито на Светскиот одбојкарски куп

На Светскиот одбојкарски куп што се одржува во Јапонија, репрезентацијата на Бразил забележа победа над Полска во дерби натпреварот од 9. коло. „Кариоките“ славеа во пет сета со 3:2, по сетови 19:25, 25:23, 25:19, 16:25 и 15:11.

Back to top button
Close
Close