Европа

Браун: Новиот вид коронавирус ќе стане доминантен во Германија

Новиот британски вид коронавирус ќе стане доминантен во Германија, изјави шефот на кабинетот на германската канцеларка Ангела Меркел, Хелге Браун.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close