СветСвет.Портал

Братот на иранскиот претседател осуден на пет години затвор

Ирански суд го осуди Хосеин Ферејодун, брат на претседателот на земјата Хасан Рохани, на пет години затвор поради корупција.

Back to top button
Close
Close