БизнисБизнис.ПорталЕкономија

„Брако“: Ниту Кочо Анѓушев ниту „Брако“ Велес се поврзани со увоз на некакви токсични масла или мазут

Генералниот директор на „Брако“ Велес, проф. д-р Кочо Анѓушев, како тенденциозни и невистинити ги отфрли наводите изнесени во емисијата „Редакција – Заговор против воздухот, Епизода 1, ИРЛ“, емитувана на МРТВ Програма 1, пред два дена, од Брако демантираат дека на каков било начин се одговорни и поврзани со увоз или користење на токсични масла.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close