0_Sport,PortalFutbollSport

Brajtoni hynë në histori me fitoren ndaj Arsenalit

Me fitoren e mbrëmshme me 2:1 kundër Arsenalit, ekipi i Brajton shkroi histori të klubit dhe vendosi rekord.

Londër, 6 dhjetor 2019 (MIA) – Me fitoren e mbrëmshme me 2:1 kundër Arsenalit, ekipi i Brajton shkroi histori të klubit dhe vendosi rekord.

Kjo fitore e Brajtonit, në historinë e këtij klubi llogaritet suksesi i parë ndaj “gjashtë ekipeve të mëdha” të Anglisë. Ndërkohë, rekordi i vendosur ka të bëjë se për herë të parë ata arrijnë ndonjërit nga këta klube (Liverpul, Mançester Siti, Arsenal, Çellsi, Totehnam)  t’i shënojë më tepër se një gol.

Ndryshe, klubi londinez Arsenali, me këtë humbje a hyrë në serinë prej nëntë disfatave me radhë. Kjo është periudha më e keqe nga viti 1977 e deri më tani, atëherë kur nuk arritën të fitojnë dhjetë ndeshje radhazi. oxh/

https://www.youtube.com/watch?v=o-WU9-5OkGU

Back to top button
Close
Close