0_Спорт.ПорталКошарка

Брајант ја прегрнувал својата ќерка во последните моменти од нивниот живот

Полицијата ги пронашла прегрнати заедно, според лице запознато со истрагата, тврдат од „ТМЗ“. Истиот прв зборуваше за трагедијата со кошаркарската легенда што се случи пред неколку дена.

Лос Анџелес, 1 февруари 2020 (МИА) – Коби Брајант ја прегрнувал својата ќерка Џана во последните секунди од животот. Така биле пронајдени телата на двајцата. Тие починаа во хеликоптерска несреќа.

Полицијата ги пронашла прегрнати заедно, според лице запознато со истрагата, тврдат од „ТМЗ“. Истиот прв зборуваше за трагедијата со кошаркарската легенда што се случи пред неколку дена.

Во несреќата починаа уште седум лица, меѓу кои и двајца соиграчи на Џана во кошаркарската екипа на академијата „Мамба“, што беше основана заради неа од нејзиниот татко.

Таг
Back to top button
Close
Close