0_Спорт.ПорталОстанато

Ботас најбрз на слободниот тренинг, но се судри со Грожан

Финецот Валтери Ботас од Мерцедес беше главна ѕвезда на денешните неофицијални тренинзи на патеката во Абу Даби, каде в недела ќе се вози трката од Формула 1 шампионатот.

Back to top button
Close
Close