0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанато

Ботас: Мерцедес не треба да се смета за фаворит во Франција

Пилотот на Мерцедес, Валтери Ботас смета дека Ферари ќе создаде проблеми за неговиот тим на Големата награда на Франција.

Back to top button
Close
Close