0_Спорт.ПорталSport.SlajderКошаркаРезултати

Бостон ја забележа деветта последователна победа

Кошаркарите на Бостон селтикс го победија Вашингтон визардс со 140:133 за деветти триумф во низа. Најефикасен играч на средбата беше Бредли Бејл со 44 поени, но и тоа не беше доволно неговиот тим да го избегне поразот.

Back to top button
Close
Close