0_Македонија.ПорталОпштество

Бошњаците ќе го поддржат пописот, најавуваат кампања за подигнување на свеста

Бошњаците целосно го поддржуваат пописот на населението во кој ќе се вклучат со сите свои ресурси, изјави денеска Аделаид Каришик, координатор на „Координативното тело на Бошњаците“ На денешната прес-конференција беше посочено дека невладините организации „Шадрван“, „Лилиум Боснија“, „Диван Хана“, „Едуниса“, „Диван“, Форумот на Бошњаците, Бошњачката културна заедница и „Лиљан“, пратеникот Зекир Рамчиловиќ и колумнистот и политички аналитичар Џелал Хоџиќ застануваат зад оваа иницијатива, за доброто на Бошњаците.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close