0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Борусија сака сагата за Санчо да заврши во следниве денови

Младиот англиски репрезентативец е главна трансфер цел на „црвените ѓаволи“ ова лето, но преговорите меѓу двете земји се тешки бидејќи германскиот клуб не сака да прифати помалку од 120 милиони евра за својот играч.

Дортмунд, 3 август 2020 (МИА) – Раководството на Борусија Дортмунд постави рок од 10 август за Манчестер Јунајтед во врска со евентуалниот трансфер на Џејден Санчо на „Олд Трафорд“.

Младиот англиски репрезентативец е главна трансфер цел на „црвените ѓаволи“ ова лето, но преговорите меѓу двете земји се тешки бидејќи германскиот клуб не сака да прифати помалку од 120 милиони евра за својот играч.

Дортмунд, исто така, бара трансферот да се заврши најдоцна до 10 август или тој конечно да биде откажан, така што тимот да има време да најде замена за Санчо, кој ќе ги помине целосните подготовки за следната сезона во Бундеслигата.

Таг
Back to top button
Close
Close