0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritKorrespondentë BotëMKD-ALPolitikë

Borrell: Nuk kemi për qëllim t’i ndajmë Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Shefi i diplomacisë së BE-së, Josep Borrell deklaroi këtë pasdite se kishte rënë dakord me ministrat e Punëve të Jashtme të BE-së se nuk kishte asnjë qëllim për të ndarë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në procesin e BE-së, raporton korrespondentja e MIA-s nga Brukseli.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close