EvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

Borrell e dënoi dëbimin e tre diplomatëve evropianë nga Rusia

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë, Zhozep Borrell në takimin e sotëm në Moskë me ministrin e Punëve të Jashtme të Rusisë, Sergej Lavrov, e dënoi vendimin e Moskës për dëbimin e tre diplomatëve.

Back to top button
Close
Close