EvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

Borrell: Bashkëpunimi BE-SHBA do të çojë gjithashtu edhe në rezultate në Ballkan

Bashkimi Evropian është i gatshëm të rinovojë partneritetin strategjik me presidentin e ri të SHBA-së, Xhozef Bajden për të arritur rezultate në ruajtjen e paqes dhe sigurisë nga Ballkani Perëndimor në Mesdheun Lindor dhe Ukrainën, deklaroi sot përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Xhozep Borrell.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506
Back to top button
Close
Close