0_МИА Истражува.Портал0_Спорт.ПорталДописници МКДРакометСторија

Боризовска: И во ракометот и во животот важни се упорноста, дисциплината и усовршувањето

Упорност, дисциплина, постојано надоградување се причините за успехот на младата ракометарка Александра Боризовска од Куманово. Таа е една од најдобрите спортисти во градот, за што сведочат бројните трофеи, награди, признанија кои ги освојува во својата спортска кариера. Боризовска е капитен на најстариот женски ракометен клуб во државата, ракометниот клуб Куманово кој постои повеќе од 90 години.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close