БалканБалкан.Портал

Борисов во самоизолација поради контакт со заразениот заменик министер Нанков

Бугарскиот премиер Бојко Борисов денеска изјави дека е во самоизолација затоа што бил во контакт со заменик министерот за градежништво Николај Нанков, кој е позитивен на коронавирусот.

Back to top button
Close
Close