БалканДописници СветСвет.Слајдер

Борисов: Трифонов всушност не сака да формира влада

Денешната изјава на Слави Трифонов за малцинска влада значи дека тој не сака да формира влада, изјави поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов на брифинг во седиштето на ГЕРБ

Back to top button
Close
Close