БалканБалкан.Портал

Борисов: Спасот е во моќната армија на луѓе со антитела и вакцинирани

Бугарскиот премиер Бојко Борисов објави на својот фејсбук-профил дека „спасот е во оние луѓе кои развиле антитела по заразата со коронавирус и моќната армија од вакцинирани“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close