БалканДописници Свет

Борисов: Сакаат да го направат Парламентот народен суд

Лидерот на владејачката ГЕРБ во Бугарија и премиер во оставка Бојко Борисов на вонреден брифинг објави дека го повикуваат во Националното собрание не за да го презентира планот за закрепнување, туку затоа што тие сакаат да го направат Парламентот народен суд.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close