БалканДописници Свет

Борисов разговараше за тензиите во Црно Море со шефот на Воениот комитет на ЕУ

Бугарскиот премиер во оставка Бојко Борисов се осврнал на ескалацијата на тензиите во Црното Море за време на состанокот со претседателот на Воениот комитет на ЕУ, генерал Клаудио Грацијано, оценувајќи дека ситуацијата е загрижувачка и потребно е да се одржат разговори на оваа тема.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close