0_Web_АктуелноБалканДописници Свет

Борисов најави дека нема да биде кандидат за премиер на Бугарија

Бугарскиот премиер Бојко Борисов објави дека нема да биде кандидат за премиер во новиот кабинет, што ќе го предложи ГЕРБ. Тој најави дека ќе биде номиниран друг кандидат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close