0_Web_AktualeBallkanBallkan.PortalKorrespondentë BotëSvet.Slajder

Borisov: GERB vendosi ta kthejë mandatin për formimin e Qeverisë së re bullgare

Kryeministri bullgar në dorëheqje, Bojko Borisov, në orët e hershme të mëngjesit ka mbajtur një fjalim befasues nga shtëpia e tij në Banki, në shoqërim të kandidatit për kryeministër të koalicionit GERB-SDS, Daniell Mitov, Cveta Karajançeva, kryetares së grupit të deputetëve Desisllava Jatanka Atanasovska dhe kryetares së Qytetit të Sofjes, Jordanka Fandakov.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506
Back to top button
Close
Close