Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Борисов: Гасната врска на Бугарија со Грција треба да биде готова до крајот на 2021 година

Борисов изрази надеж дека со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис во март ќе извршат заедничка инспекција на локацијата во најтешкиот нејзин дел. Тој, исто така, најави дека ќе се обезбеди техничка можност за гасификација на Карџали.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close