БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Борисов: ЕУ е најдоброто место за живеење во светот

Премиерот во оставка на Бугарија, Бојко Борисов на Фејсбук напиша дека „Бугарија го дели Денот на Европа со сите наши пријатели од Европската унија, со кои продолжува да ја развива и гради идејата за европско обединување, која потекнува пред 71 година“.

Back to top button
Close
Close