0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Борисов: Ќе предложам да испратиме 5.000 вакцини идната седмица во Северна Македонија

Бугарија идната седмица ќе добие 200.000 вакцини. Ќе предложам 5.000 вакцини да испратиме за Република Северна Македонија, изјави денеска бугарскиот премиер Бојко Борисов.

Back to top button
Close
Close