0_Web_АктуелноБалканДописници СветСвет.Слајдер

Борисов: Доцнењето на вакцините веќе станува политички проблем

Видео-конференцијата на Европски народни партии (ЕПП) беше фокусирана на набавките на вакцини и односите на Европска Унија со Турција и Русија, за кои шефовите на држави и влади ќе разговараат на Европскиот совет, соопшти Граѓани за европски развој на Бугарија (ГЕРБ)

Back to top button
Close
Close