0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Борисов ја повика Русија „да престане да шпионира во Бугарија“

Бугарскиот премиер Бојко Борисов, за време на неговата посета на градот Силистра, североисточна Бугарија, го коментираше случајот со откриената група за шпионажа, која пренесуваше информации за Бугарија, ЕУ и НАТО на Русија, јави дописникот на МИА од Софија.

Back to top button
Close
Close