Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Борис Џонсон претстави план за ублажување на мерките

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска претстави план со кој ќе се стави крај на карантинот во Англија, нудејќи „претпазлив“ пристап за да не се вратат сите рестриктивни мерки што ја потресоа економијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close