ЕвропаСвет.Слајдер

Борис Џонсон ги отфрли обвинувањата на неговиот поранешен советник

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска одговори на острите обвинувања за неможноста да се справи со пандемијата на коронавирусот, кои вчера ги упати неговиот поранешен советник Доминик Камингс, тврдејќи дека сторил сè за да спаси животи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close