EvropëEvropë.Portal

Boreli prej sot për vizitë në Moskë

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Zhozep Borel prej sot deri më 6 shkurt është për vizitë në Moskë, ku me autoritetet ruse do të bisedojë për marrëdhëniet mes BE-së dhe Rusisë dhe për opozitarin e arrestuar Aleksej Navallni.

Back to top button
Close
Close