Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Борел: Тешко е да се реализира сонот за „Европа од Лисабон до Владивосток“ во моментов

За време на разговорите со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, шефот на дипломатијата на ЕУ, Жозеп Борел, го повтори барањето на ЕУ за ослободување на Алексеј Навални и побара независна истрага за неговото труење.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close