Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Борел: САД да ја извадат Куба од списокот земји-спонзори на тероризам

За време на денешната посета на Москва, шефот на европската дипломатија Жозеп Борел ја повика администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден да ја отстрани Куба од списокот на земји кои го спонзорираат тероризмот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close