Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Борел: Поради властите во БиХ мигрантите во драматична состојба

Властите во Босна и Херцеговина, поради нефункционалниот систем на донесување одлуки, не презедоа ништо за да ја ублажат драматичната хуманитарна состојба на стотици мигранти во тешките зимски услови, предупреди високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Жозеп Борел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close