0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталДописници СветПолитика

Борел – Османи: ЕУ очекува владата да продолжи со реформите

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, оствари средба со високиот претставник за надворешна политика на ЕУ, Јосеп Борел, кој порачал дека се очекува од македонската влада да продолжи да ги исполнува реформите за членство во ЕУ, јави дописничката на МИА од Брисел.

Back to top button
Close
Close