ЕвропаЕвропа.Портал

Борел од денеска во посета на Москва

Високиот претставник на Европската унија за надворешна политика и безбедност, Жосеп Борел од денеска до 6 февруари е во посета на Москва, каде со руските власти ќе разговара за односите меѓу ЕУ и Русија и за уапсениот опозиционер Алексеј Навални.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close