Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Борел: На светот му треба американско лидерство во борбата со Ковид-19

- Бидејќи богатите земји преговараат за многу повеќе дози на различни вакцини за коронавирусот отколку посиромашните, шефот за надворешна политика на Европската унија, Жозеп Борел, вели дека САД мора да го заземат своето место како „мотор на светот“ и да помогнат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close