Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Борел: Лидерите на ЕУ ќе разговараат за предлогот за самит ЕУ-Русија

Лидерите на 27-те земји членки на Европската унија денеска ќе разговараат за предлогот на Германија и Франција да организираат самит ЕУ-Русија, изјави високиот комесар за надворешни работи, Жозеп Борел.

Back to top button
Close
Close