Дописници СветЕвропа

Борел: Израел мора пропорционално да одговори на насилството

Високиот претставник за надворешна политика на ЕУ Жозеп Борел, попладнево се огласи повторно околу ескалацијата на насилството во Израел и окупираните палестински територии и побара справување со коренот на спорот, јави дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close